Taneczny portal społecznościowy Tanczyc-Chce.pl

środa, 07 marca 2012 22:59

Emocjonalna odsłona „You Can Dance”

  • rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
  • Drukuj
  • E-mail
  •  |  |
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Emocjonalna odsłona „You Can Dance” photo: Michał Lichtanski/East News_Krakow 12/12/2011 Casting do You Can Dance w Krakowie NZ

Ledwo co minęły pierwsze emocje związane z wejściem na antenę nowego programu „Tylko Taniec”, a już pierwszy odcinek siódmej edycji  „You Can Dance” wyzwolił kolejny natłok emocji.

Nic dziwnego - taniec to przede wszystkim emocje, a gdy do tego dochodzą jeszcze prawdziwe życiowe historie i nierzadko tragedie ludzkie to program taneczny powoli przeradza się w opowiadanie o zwykłych ludziach, którym taniec pozwolił przezwyciężyć te najgorsze chwile w życiu.

Z jednej strony to dobrze, że telewizja promuje taniec jako pasję, jako walkę ze swoimi słabościami i przeciwnościami losu, z drugiej strony zastanawiam się czy dalej jest to talent show i czy warstwa ludzkich historii nie przewyższa warstwy tanecznej, na którą tak bardzo wszyscy czekamy. Może się mylę, ale wydaję mi się, że nie wszystkie emocje powinny być dawkowane publicznie…

STRESZCZENIE I ODCINKA

Casting w Krakowie zapowiedział wiele talentów tanecznych, wyzwolił sporo kłótni między członkami jury o przyszłych uczestników warsztatów tanecznych w Santa Cruz na Teneryfie, a także dostarczył widzom wręcz nadmiar wzruszających historii tancerzy.

Bez dwóch zdań „królem” tego odcinka został Sebastian  Mazur z niepowtarzalnym talentem tanecznym. Jego występ był wręcz perfekcyjnie nudny i zjawiskowy jak na skromnego, zdolnego, pracowitego tancerza, któremu jury wróży wielką karierę taneczną. 
photo_Michał Lichtanski/East News_Krakow 12/12/2011 Casting do You Can Dance w Krakowie NZ

Definitywnie urzekł również b-boy zwany „Lovelasem”  – widocznie każdy pseudonim niesie ze sobą trochę prawdy, skoro zdołać pociągnąć za sobą nie tylko Kingę Rusin, ale wręcz całą zgromadzoną publiczność.

Marek Hylak tańczący hip hop z krumpingiem zdołał z kolei zauroczyć swoim tańcem Patrycję Kazadi, która wyjątkowo tanecznie stanęła w jego obronie. Tylko czy prawdziwy krumping nie jest w stanie obronić się sam?! Jak dla mnie obroniła się Patrycja ze swoją spontaniczną akcją….

Uwagę Agustina Egurrola zdobyła natomiast - Natalia Zduńska, która tańczyła wyjątkowo uwodzicielsko, lekko i wręcz momentami „ocierała” się o striptiz.

Na sympatię jury i publiczności zasłużył sobie Mateusz Sobecko, czyli chłopak gadający po śląsku, którego taniec był zniewalający.

Zwieńczeniem emocjonalnym programu był występ 15-letniej Kingi Jamrochy, która na casting przyjechała sama, a wróciła z tatą... To co przykuło moją uwagę to zadatki Kingi na zostanie tancerką w przyszłej edycji „ You Can Dance”, gdy już wiek umożliwi młodej, zdolnej tancerce udział w tym tanecznym show.


Przyznam, że ten odcinek dostarczył wielu wzruszeń, a przede wszystkim spektakularnych solówek. Czy także tak sądzicie?

Aleksandra Święcicka

 


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Login to post comments

Najaktywniejsze grupy na portalu

Najbliższe wydarzenia taneczneAby mieć pełen dostęp do filmów, społeczności i wszystkich funkcjonalności portalu należy założyć konto, które jest w pełni darmowe.
Cały proces rejestracji jest bardzo prosty i trwa jedynie około minuty.
Zaloguj się przez Facebook

Ostatnio dodane filmiki

Najaktywniejsze Grupy